Print This Page Print this page
Atlantic District Mite Festival 2017
Mite B West Low Division

Registered Teams:
  • Blazers
  • CCSC Green
  • DE Jr Blue Hens Blue
  • Dyna-Mite White
  • Flyers Youth Mite 2
  • Grundy Grizzlies Silver
  • Grundy Senators
  • Hatfield Ice Dogs
  • Jaguars Green
  • Jr. Flyers Orange
  • Lehigh Valley Phantoms Minor
  • Philadelphia Revolution
  • Pond Penguins Gray
  • Pottstown Penguins Gold
  • Quakers Teal
  •  Palmyra Blackknights
  • Snider Youth
  • VF Colonials Orange/Riley
  • Warwick Wildcats
  • Wissahickon Warriors/McKee
  • Jr Pens
Revised 9/21/2017 12:31PM
Mite B West Low
GameHome AwayDateTimeLocationScore
Round 1
1Quakers Tealvs.Flyers Youth Mite 2Sat 9/236:50AMRink 4 
2Warwick Wildcatsvs.Dyna-Mite WhiteSat 9/236:50AMRink 4 
3Grundy Grizzlies Silvervs.Jaguars GreenSat 9/237:40AMRink 4 
4Snider Youthvs.Jr. Flyers OrangeSat 9/237:40AMRink 4 
5Lehigh Valley Phantoms Minorvs.BlazersSat 9/238:40AMRink 4 
6Grundy Senatorsvs.DE Jr Blue Hens BlueSat 9/238:40AMRink 4 
7VF Colonials Orange/Rileyvs.Wissahickon Warriors/McKeeSat 9/239:30AMRink 4 
8CCSC Greenvs.Pottstown Penguins GoldSat 9/239:30AMRink 4 
9Hatfield Ice Dogsvs.Pond Penguins GraySat 9/2310:30AMRink 4 
 10
 
 Palmyra Blackknighst
 
vs.
 
 Philadelphia Revolution
 
 Sat 9/23 10:30AM
 Rink 4
 
 
 11
 
 Quakers Teal
 
vs. 
 
 Dyna-Mite White
 
 Sat 9/23
 
 11:20AM
 
 Rink 4
 
 
Round 2
12Jr Pensvs.Jaguars GreenSat 9/2311:20AMRink 4 
13Flyers Youth Mite 2vs.Jr Flyers OrangeSat 9/2312:20PMRink 4 
14Warwick Wildcatsvs.DE Jr Blue Hens BlueSat 9/2312:20PMRink 4 
15Grundy Grizzlies Silvervs.BlazersSat 9/231:10PMRink 4 
16Snider Youthvs.Wissahickon Warriors/McKeeSat 9/23 1:10PMRink 4 
17Lehigh Valley Phantoms Minorvs.Pottstown Penguins GoldSat 9/232:10PMRink 4 
18Grundy Senatorsvs.Pond Penguins GraySat 9/232:10PMRink 4 
19VF Colonials Orange/Rileyvs.Philadelphia RevolutionSat 9/233:00PMRink 4 
20CCSC Greenvs.Palmyra BlackknightsSat 9/233:00PMRink 4 
21Hatfield Ice Dogsvs.Jr Pens  Sat 9/235:00PMRink 1 
Round 3
22Quakers Tealvs.Jaguars GreenSun 9/247:00AMRink 1 
23Dyna-Mite Whitevs.Jr. Flyers OrangeSun 9/247:00AMRink 1 
24Flyers Youth Mite 2vs.Warwick WildcatsSun 9/247:50AMRink 1 
25Blazersvs.DE Jr Blue Hens BlueSun 9/247:50AMRink 1 
26Grundy Grizzlies Silvervs.Wissahickon Warriors/McKeeSun 9/248:50AMRink 1 
27Snider Youthvs.Pottstown Penguins GoldSun 9/248:50AMRink 1 
28Lehigh Valley Phantoms Minorvs.Pond Penguins GraySun 9/249:40AMRink 1 
29Grundy Senatorsvs.Philadelphia RevolutionSun 9/249:40AMRink 1 
30VF Colonials Orange/Rileyvs.Palmyra BlackknightsSun 9/2410:40AMRink 1 
31CCSC Greenvs.Hatfield Ice DogsSun 9/2410:40AMRink 1 
 32
 
 Quakers Teal
 
 vs.
 
 Jr Pens
 
 Sun 9/24
 
 11:30AM
 
 Rink 1
 
 
Round 4
33Jaguars Greenvs.Jr. Flyers OrangeSun 9/2411:30AMRink 1 
34
Dyna Mite Whitevs.DE Jr. Blue Hens BlueSun 9/2412:20PMRink 2 
35Flyers Youth Mite 2vs.BlazersSun 9/2412:20PMRink 2 
36Warwick Wildcatsvs.Wissahickon Warriors/McKeeSun 9/2412:30PMRink 1 
37Grundy Grizzlies Silvervs.Pottstown Penguins GoldSun 9/2412:30PMRink 1 
38Snider Youthvs.Pond Penguins GraySun 9/241:10PMRink 2 
39Lehigh Valley Phantoms Minorvs.Philadelphia RevolutionSun 9/241:10PMRink 2 
40Grundy Senatorsvs.Palmyra BlackknightsSun 9/241:20PMRink 1 
41VF Colonials/Rileyvs.Hatfield Ice DogsSun 9/241:20PMRink 1 
42Jr Pensvs.CCSC GreenSun 9/242:20PMRink 3 
Print This Page Print this page